HODNÉ HOLKY SE NEMUSÍ BÁT, ŽE PŘIJDOU DO PEKLA

A víš proč? Protože už v něm jsou.

Znáš to:

🤔 Chceš jet na dovolenou na hory, ale manžel a děti chtějí k moři. Jedete k moři. Protože hodná holka.

🤔 Máte neplánovaně volný večer, ráda bys šla do kina, protože jsi tam už vážně hóóódně dlouho nebyla, ale manželovi se moc nechce. Tak sedíte doma. Protože hodná holka.

🤔 Máte jet na rodinné setkání, ze kterého máš už teď osypky, ale přesto tam jedeš. Protože hodná holka.

🤔 Máš chuť na špagety, ale děti chtějí k obědu rajskou. Uvaříš rajskou. Protože hodná holka.

Chce se ti křičet, mlátit hlavou o zeď, poslat všechny do háje, ale pokaždé buď nasadíš úsměv na tvář nebo si maximálně něco zamrmláš pod svoje imaginární vousy.

Možná jsi o level dál a něco otráveně vyštěkneš, abys dala najevo, že tohle se ti teda fakt nelíbí nebo nechce. S tebou tady nikdo vorat nebude, že jo? A pak jdeš a stejně to uděláš. Protože hodná holka.

A pak tady máme ještě vyšší level. Poštěkáš se se svým, v ten moment, „úhlavním nepřítelem“ a prosadíš si svoji. A pak se dostaví pocit vítězství s pachutí výčitek svědomí. Protože ty přeci jsi hodná holka a hodná holka se takhle nechová.

JESTLI TOHLE NENÍ PEKLO, TAK UŽ OPRAVDU NEVÍM.

A víš, co je na tom všem nejhorší? Že tě k tomu vlastně nikdo nenutí. Nikdo ti nestojí u hlavy s pistolí a nekřičí na tebe: „Rajskou nebo život!“

Máš pocit, že řešení neexistuje? Ale jo, existuje. Buď si vědoma sama sebe a svojí hodnoty a pošli hodnou holku do háje. V momentě, kdy si uvědomíš, že ty máš úplně stejný nárok dělat věci ke svojí plné spokojenosti a taky že nejsi zodpovědná za pocity ostatních, si přestaneš hrát na hodnou holku nebo si prosazovat svoji na sílu z pozice ublíženého dítěte. A jestli mi tady teď někdo chce říct, že to je sobecký, tak ne, fakt není.

Ty totiž nejsi o nic horší (ale ani lepší) než ten naproti tobě. Jednoduchá rovnice. Chcete každý něco jiného? Tak se budete muset domluvit jako dva dospělí lidé. Udělat kompromis. Jednou ustoupíš ty, jednou ten druhý. Není to o tom, že jako hodná holka to budeš automaticky ty!

Takže moje milá hodná holko, fuck off. Dospělá ženo, vědomá si svojí vlastní hodnoty, vítej. Život je příliš krátký na to, abych si z něj dělala peklo už teď!

PS: „Hele Ludvo, ale já ti něco řeknu. Jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak jsi u mě mrtvý Homolka!“  

Ecce homo Homolka

Šárka Endtová
„Mám dar cítit emoce druhých lidí a vnímám život v celé jeho jednoduchosti a kráse. Díky tomu mohu pomáhat lidem řešit jejich problémy a opět vidět světlo na konci tunelu. S láskou a laskavostí k sobě.“ Jsem autorkou eBooku Perfekcionismus aneb jak se zbavit teroristy ve své hlavě a Meditační pohádky o jednorožcovi . Maluji na sklo a obrazy. Pokud chcete vědět více o mě, můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů